İade ve İptal Şartları

İPTAL KOŞULLARI
 

Siz değerli müşterilerimiz yanlış verdiğiniz veya vazgeçtiğiniz siparişlerinizi iptal ettirebilirsiniz. Memleket Modasi olarak iptal işlemlerini çok hızlı bir şekilde çözüme kavuşturmaktayız. İptal ettirme işlemi için lütfen iletişim kısmındaki telefon numaramızı, whatsapp numaramızı kullanarak irtibata geçiniz. Eğer, iptal işlemlerinde ürün kargoya verilmemişse ücretin tamamı işlemi gerçekleştirdiğiniz ödeme yöntemi ile iade edilir. Ürünleriniz veya siparişiniz kargoya verilmişse kargo ücreti veya ücretleri kesilerek ücret iadesi işlemi gerçekleştirilmektedir.

 
İADE KOŞULLARI

 

Sipariş edilen ürünün hasarlı gelmesi durumunda iade işlemlerinin düzgün bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için, sipariş ettiğiniz ürünleri kargo yetkilisi tarafından teslim aldığınız anda kontrol etmeli, pakette ve ürün ambalajında herhangi bir kırılma, bozulma, yıpranma, kutunun açılması, ezilme gibi durumu varsa, ürünü teslim almadan tutanak tutturarak, siparişinizi tekrar kargo yetkilisine teslim etmeniz ve tarafımıza göndermeniz gerekmektedir. Ürünü teslim aldıktan sonra ürünün hasarlı olduğu iddiası ile yapılan iadeler kabul edilemez.

 
Satın aldığınız ürünlerin iadesi için aşağıdaki talimatlara dikkat etmelisiniz.
 
 

KUSURLU ÜRÜN İADELERİ

- Üretimden kaynaklı bir hata oluşması durumunda ürünleriniz kolayca iade edebilirsiniz.

Memleketmodasi.com’ dan kaynaklanan, yanlış ürün, yanlış beden ve yanlış renk v.b gönderimleri kullanmadan satılabilir özelliğini kaybetmeden ürünün tarafınıza teslim tarihinden itibaren 10 gün içerisin de 0541 928 2399 numaralı telefon ile temasa geçerek veya mail adreslerinden bizlere bildirim yapabilirsiniz. Bu sürenin dışın da herhangi bir şekil de ürünlerinizin iade ve değişimi yapılamamaktadır. Ürün iadelerinde sadece ürünlerin tamamı kusurluysa ücret iadesi ve ödenen kargo bedeli geri ödenmemektedir. Bunun dışında beden uyumsuzluğu, beğenmeme, cayma hakkını kullanması durumunda sadece ürün bedeli iade edilir.

 

 

Ürünün tahrip/hasar görmeden iade edilmesiyle ilgili durum

 

Memleket modası tarafından gönderilen ürün(ler), müşteri tarafından tekrar iade edilmek istendiğinde, fatura tarihini takip eden 10(on) gün içerisinde üründe herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma ve  kullanılma durumları söz konusu olmadığı ve tarafımızca tespit edilemediği taktirde, ürünün fatura tarihini takip eden 10(on) gün içerisinde teslim edildiği andaki hali ile  iade edilmesi durumunda, ürün(ler) Memleket modası’na ulaştığında gerekli incelemeler yapılarak iade talebine karşılık verilmektedir.
 
Ücret talep iadesi ise; 10(on) gün içerisinde tarafımıza geri gönderilen ürün(lerde) yapılan incelemeler sonucu yukarıda belirtildiği gibi herhangi bir sorun ile karşılaşılmadığında, ilgili ürün(lere) yapılan ödeme ne şekilde yapıldıysa aynen iadesi de ödeme şeklindeki gibi yapılmaktadır. Müşteri tarafından alışveriş esnasında yapılan ödemeler; Kapıda Ödeme Kredi Kartı veya Kapıda Ödeme Nakit seçilerek yapıldı ise Kapıda ödeme tutarı olan + fiyat ve kargo ücreti ayrıca  diğer fatura tutarına dahil ödeme seçeneklerindeki kargo ücretleri iade edilemez.
 
Müşteri tarafından 10(on) gün içerisinde gönderilen üründe yapılan incelemelerde üründe bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumları söz konusu olduğu ve tespit edildiği belirlenirse, ürün(ler) tekrar müşteri adresine kargo masrafları kendisine ait olacak şekilde, anlaşmalı olduğumuz kargo firması tarafından gönderilecektir.
 
Ürün değişim talepleri ile ilgili aynı koşullar geçerli olup, değişim talebine istinaden ürünler tarafımıza sorunsuzca  fatura tarihini takiben 10(on) gün içinde gönderilmiş ise, müşteriye fatura tutarı üzerinden hediye çeki tanımlanmaktadır. Ancak alışveriş esnasında yapılan ödemeler Kapıda Ödeme Kredi Kartı veya Kapıda Ödeme Nakit seçilerek yapıldı ise Kapıda ödeme tutarı olan + fiyat ve kargo ücretleri ayrıca diğer fatura tutarına dahil ödeme seçeneklerindeki kargo ücretleri hediye çeklerine yansıtılamaz.
 
Geçerli koşullarda ürünü, ambalajını açmadan, tahrip etmeden ve kullanmadan, teslim tarihinden itibaren 10(on) gün içerisinde teslim aldığınız şekli ile iade edebilirsiniz. Bu gibi durumlarda ürün, kargo ile gönderiliyorsa kargo ücreti müşteriye aittir.

 


 
Lütfen iade ürünlerinizi  iade sebebinizi bildiren bir not eki veya telefon numaramıza bildirerek orjinal ambalajında ve faturanın aslı ile birlikte aşağıda belirtilen adrese gönderiniz.
 
Siyavuşpaşa mah. Fındık sok. Aksu apt. no:16 d.3 Bahçelievler/İstanbul
Cep: 0541 928 23 99
info@memleketmodasi.com

Memlektmodasi@gmail.com

Bilgilendirme
Sepete Eklendi.Sepete Git